Uluslararası Tesis Yöneticiliği Eğitimi

Alanında İlk MEB Onaylı Sertifikalı Eğitimleri, Pmc Eğitim ve Danışmanlık olarak sizlere sunuyoruz

Üniversiteden mezun olup iş arayanlar, üniversite son sınıf öğrencileri, site/apartman ve rezidans yöneticiliğini profesyonel olarak yapmak isteyenler

Temizlik, Güvenlik Hizmetleri sektöründe çalışanlar veya tesis yönetimi şirketlerinde çalışanlar!

Sizleri çağımızın gözde mesleklerinden “Tesis Yönetimi” ile tanıştırmak istiyoruz.

Eğitimlerimize katılanlara
1- International Facility Management Association (IFMA): Uluslararası Tesis Yönetimi Kuruluşu
2- The British İnstitue of Facilities Management (BIFM): İngiliz Tesis Yönetimi Enstitüsü Kuruluşlarına üyeliğiniz tarafımızdan yapılacak ve Uluslararası sertifikanız olacak.

Ayrıca, The British İnstitue of Facilities Management (BIFM): İngiliz Tesis Yönetimi Enstitüsü Kuruluşu’ndan mezun uzmanımızdan uluslararası kuruluşların eğitim dokümanları Türkçeye çevrilerek anlatılacaktır.

İÇİNDE BANA GÖRE NE VAR?

Ulusal ve uluslararası yeterlilik sertifikası kazanmak,
Tesis yönetimi ve yeteneklerinizi ve bilginizi geliştirmek,
Kariyerinizi ilerletmek için gerekli profesyonel yeteneğinizi geliştirmek,
Kazanma potansiyelinizi artırmak,
İşyerindeki saygınlığınızı geliştirmek


EĞİTİMİN AŞAMALARI:

I-ENTRY LEVEL: Başlangıç Seviyesi:

Site Servisi Prensipleri Üzerine L2 Sertifikası,

II-SUPERVISORY LEVEL: Uzmanlık Seviyesi:

1- Tesis Yönetimi Üzerine L3 Sertifikası,
2- Tesis Yönetimi Pratiği Üzerine L3 Sertifikası,
3- Tesis Yönetimi Üzerine L3 Diploması

III-MANAGEMENT LEVEL: Profesyonellik Seviyesi

1- Tesis Yönetimi Üzerine L4 Ödülü,
2- Tesis Yönetimi Üzerine L3 Sertifikası,
3- Tesis Yönetimi Üzerine L3 Diploması

Professional Management Consultancy(PMC): Site yöneticilerine ve çalışanlarına site yönetimi yeteneklerini kazandırmak ve rekabeti artırmak konularında yardımcı olmaktadır.

TESİS YÖNETİMİ NEDİR?

Tesis Yönetimi kavramı, hızla büyüyen ve gelişmekte olan iş dünyası içinde kendine önemli bir yer edinmiştir. Tesis yönetimi eş zamanlı olarak ülkemizde de kabul edilen bir kavram olmuştur. İktisat Terimleri Sözlüğünde Tesis kavramı; “İktisadi etkinlik kapsamında yer alan işlem veya süreçler bütününün aynı binada veya aynı merkezde yer alması” olarak tanımlanırken, Amerika menşeili Uluslararası Tesis Yönetimi Derneği-IFMA; “Yapılı çevrenin ve tesislerin işlevselliğini sağlamak için insanlar, yer, süreç ve teknoloji gibi çoklu disiplinleri kapsayan ve entegre eden bir meslek”, İngiliz menşeili, İngiliz Tesisleri Yönetimi Enstitüsü- BIFM : “Fiziksel alanların çalışanlar ve organizasyonun faaliyetleriyle koordine edilmesi”, Japon Tesis Yönetim Derneği, JFMA ise “Taşınmazların ve gayrimenkullerin kullanım, bakim ve onarımının optimize edilerek optimum seviyede (minimum maliyet ve maksimum fayda) korunmalarını sağlamak.” Şeklinde tanımlamışlardır.

Tesis yönetimi ayni zamanda taşınmazların, finansal kaynakların, insan kaynaklarının ve bilgi sistemlerinin, operasyon ve yatırım bütçelerinin yönetimi anlamına gelir. Diğer bir deyişle kurumun sahip olduğu bütün varlıkların ve kaynakların koordinasyonu, optimizasyonu, etkin ve yaratıcı bir şekilde yönetimidir.

Tesis Yöneticileri, sorumlu oldukları birimlerin kısa ve uzun dönem faaliyetlerini, idari, finansal ve insan kaynaklarını amaç, hedef ve uygulamaları ile koordine ederek ilgili yönergeleri ve stratejik süreçleri geliştirir ve uygularlar.

Tesis Yönetimi, henüz yeni gelişmekte olan profesyonel bir disiplin olarak, organizasyonların asıl faaliyet alanlarıyla doğrudan ilgisi olmayan alanlarda sunduğu destek hizmetleriyle, müşteri memnuniyetini on plana çıkararak büyük katma değer artışları yaratmaktadır. Bu sayede Tesis Yönetimi de bir disiplin olarak en az İnsan Kaynakları ve IT birimleri kadar önemli bir stratejik düzeye yükselmiştir.

Türkiye’de küçük ya da büyük, birçok tesis yönetimi şirketi faaliyet göstermeye başlamış ve hızla gelişmekte olan bir sektördür. Kişi kendi binasını işlettiğinde, sadece tek bir bina hakkında deneyimi olur, fakat onlarca ve hatta yüzlerce bina işlettiğinde o zaman oldukça geniş bir deneyim birikimine sahip olur. Böylece de sorunları çözmede hızlı ve etkili hale gelir. Tesis yönetiminin de esas niteliği budur. Tesis yönetimi sektörü, Türkiye’de henüz 10 yıllık, gelişimini daha tamamlayamamış adım adım büyümeye çalışan, hatta yatırımcıların bile yeni fark ettikleri bir alandır.

Sektörün Geleceği!!!

Ülkemizde tesis yönetimi konusunun özellikle personel yönetim, verimlilik ve enerji ekonomisi alanlarında müşteriler tarafından önemi ve katma değerinin daha iyi anlaşılmasıyla kurumsal oyuncular öne çıkacak ve sektörün büyümesi daha sağlıklı bir yapıya kavuşacaktır. Buna bağlı olarak, müşteri ile tesis yönetimi şirketi arasında güven öne çıkacaktır.

Hâlihazırda dış kaynak kullanımında her hizmeti farklı firmalardan alma yoluna giden şirketler, güvendikleri tek şirketten bütün hizmetlerini almayı seçebilecek noktaya geleceklerdir. Bu süreç kurumsallaşmış olan tesis yönetim şirketlerini, giderek sözleşmeleri yöneten ve güçlü işbirlikleri kuran bir dış kaynak kullanım platformu oluşturmaya yakınlaştıracaktır

Detaylı bilgi, ücret, ödeme seçenekleri, eğitim ve işleyiş konusunda merak ettikleriniz: ÖN BAŞVURU İÇİN BAŞVURU FORMUMUZU DOLDURABİLİR veya irtibat numarasını aramanız yeterlidir. İRTİBAT TEL :0505 975 10 95

İrtibat Tel : 0505 975 10 95

Hafta İçi Grupları: 3 Hafta 72 saat; Hafta Sonu Grupları: 6 Hafta 72 Saat MEB Onaylı Sertifika Alabiliyorsunuz